8 Ocak 2015 Perşembe

Flormar Nail Art Sticker - Glitter

Baya yabancı içerikli bir başlık oldu değil mi? Ürünün adı bu ne yapalım :)

Belki de aylar önce aldığım bir şey bu tırnak "çıkartması", nedense bir türlü kullanmaya kıyamamıştım. Bakıp bakıp yerine koyuyordum. En sonunda şunları bir deneyelim bakalım dedim, ve oturdum masamın başına.

Önce Sephora'dan aldığım bir stickerı denedim aslında, asıl niyetim oydu. paketin tepesi açıktı ben aldığımda onu, sorduğumda ürün tam problem yok demişlerdi. İşin aslı öyle değilmiş, kurumuş sanıyorum. Çıt çıt etti, yapışkanı kurumuş, hadi dedim parlatıcı süreyim üzerine yapıştırayım. Esnekliğini de kaybetmiş, çıtır çıtır parçalandı, sinirlerim bozuldu komple çöpe attım.

Sonra Flormar'ı aldım elime. Daha basit bir ambalajı var, açık zaten. 5 farklı boyda ikişer tane sticker vardı şeffaf bir plaka üzerinde. Cımbızla kaldırıp tırnağıma yapıştırdım, kenarlarını bastırdım, törpüyle de ucunu katlayıp dışarıda kalanı törpüledim. Gayet güzel yapıştı, yerleşti tırnaklarıma.

Malesef kullanmadan önce fotoğraf çekmek aklıma gelmemişti, o yüzden yapıldıktan sonrası var :) Bir dahakine yapıştırışımı da kaydederim hatta :)
Ben dayanamayıp üzerine şeffaf oje de geçtim Smiley Stickerın yapısı çok güzel, aşağıda makro fotoğraflarda da görebilirsiniz, simler dolu dolu, çok güzel parlıyorlar. Yapıştırmak da çok kolay, hatta bir parmaığımı yamuk yapmışım, korka koraka çıkarıp yeniden yapıştırdım. Nazik davranılırsa herhalde yırtılmaz, bir hayli dayanıklı çünkü. Silikonumsu, böyle kurumaya yüz tutmuş uhu gibi bir dokusu var. Sağlamlık olarak bana çok güven verdi. Sephora'nınkine güvenmemiştim, ondan da bir kapalı paketim daha var, bakalım o nasıl çıkacak...

Farkettiyseniz serçe parmağımdaki desen diğerlerine göre 90 derece dönük :) Başparmağıma yapıştırdığımın ucunda kalanı yanlamasına yapıştırdım ona Smiley

Bence tek bir problemi var bunların, enleri biraz dar. Benim tırnaklarım geniş değildir, inceler. Gül diyorlar galiba tipine, bilemiyorum. Ona rağmen yanlarda boşluk kaldı 3 parmağımda. Keşke daha fazla boyut seçeneği olsaymış dedim uygularken. Rötuş yapsam nasıl yapacağım filan, bıraktım kendi hallerine :)

Gelelim makro fotoğraflara, tırnaklarımın etlerinin bakımsızlığına aldırmayın lütfen, görmezden gelin. Makro fena bir şeymiş Smiley

Gördündüğü gibi duruşu şahane.

Bu arada hoşuma giden bir diğer şeyi de görebilirsiniz tırnaklarımda, bazı tırnaklarımda bir ucunu bazılarında diğer ucunu kullandım stickerların. O sebeple desenleri farklı. Stickerların bir ucu daha oval bir ucu daha düz. Tırnağıma hangi tarafı daha uygunsa o taraftan yapıştırıverdim. Bu şahane bir şey bence. Normal takma tırnaklar gibi uydurmaya uğraşmaya gerek yok, neresi uygunsa ordan yapıştırıver :)

Kullanım süresine gelince... Ben üzerine şeffaf oje de geçmiştim, hatta ucunu da kaplamıştım onunla. Biraz da hor kullandım gerçi ama işaret parmağımdaki stickerın ucu ikinci günün sonlarına doğru koptu gitti. Ben de çıkardım hepsini. Temizlemek için de aslında hiç bir şey kullanmadım :) Bir tarafından ittirip kaldırıp hooop diye soydum tırnaktan.

Acele şekilde tırnaklarınızı güzelleştimeniz gerekiyorsa, oje kurutacak vaktim yok diyorsanız, üşengeçliğiniz üzerinizdeyse Flormar Nail Art Sticker sizin için demektir :) Kalıcılığı pek başarılı değil gibi geldi. Daha sonra tekrar deneyeceğim, o zaman da yazarım zaten. Açıkçası ben elimin altında bir iki tane bulunsun istiyorum. Smiley

Sizin kullandıklarınız var mı? Deneyimleriniz neler? Hangi markalarda var, hangileri denenesi? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder