13 Mayıs 2014 Salı

MAC Koleksiyon Review - PLAYLAND

Eveeeettt... Bugün biraz gecikmeli olarak Playland koleksiyonunun swatchlarını göstereceğim. Gecikmeli oldu, çünkü fotoğrafları geçen hafta koleksiyon geldiğinde çekmeme rağmen haftasonu Hatay gezisine gittiğim için editleyemedim, dolayısıyla paylaşamadım. Hihihi sevgiler :)

Koleksiyon hayli geniş. Fotoğraf fotoğraf gösterip bahsedeceğim biraz kendilerinden.Rujlardan başlayalım. Koleksiyon standından çektiğim fotoğraf şöyle, 6 tane harika renk var. Hepsi birbirinden güzel. Sarıdan gözünüz korkmasın, acayip bir duruşu var, çok sevdim :)


Rujların swatchları böyle. Sweet Experience, line'da olan Please Me'ye benziyor biraz, ama bunun rengi daha bir sıcak. Head In Clouds ise Rihanna'nın Viva Glam rujunun daha turuncusu gibi. Rihanna'nın rujundaki simler de kırmızı pembe arası bir renkte, burada turuncu.


Casual Color'lar yine çok cici yine çok yenesi :) Örtücülükleri lök diye oturan bir yapıda değil, ama rengi gayet iyi veriyor. Hatırlatmakta fayda var, bu ürünler hem dudağa hem de yanağa kullanılabiliyor. Yazın bir maskara bir de bundan at çantana git resmen :)


Swatchları da böyle, For Your Amusement biraz fazla soluk bir renk, alışık olmayanlara kullanması zor gelebilir, allık olarak ben ruj halinden daha çok sevdim, ne yalan söyleyeyim :) Diğer ikisi bizim
ülkedeki ten rengi ortalamasında gayet iyi sonuç veren renkler. Young At Heart benim favorim!!!


Gelelim Chromagraphic kalemlere. Bu renkler her zaman Taksim Pro'da mevcut, bu koleksiyonla beraber bazı mağazalara daha ulaşmış oldu. Bu kalemlerin özelliği sadece göz ya da dudak kullanımı için tasarlanmamış olması. Yani vücudun her yerinde kullanılabilir, isterseniz desen yaparken hat verebilirsiniz ya da detay yapabilirsiniz. Body paint işlerinde çokça kullanılır bunlar. Mesela Rick Baker (daha önce halloween zamanı bir koleksiyonu da vardı, kendisiyle ilgili daha çok bilgi için tıktık) bu kalemleri çok kullanıyor makyajı tasarlarken. Ben pembe olanı hem gözümde hem dudağımda çok çok seviyorum. Ayrıca bu renklerin ve daha fazlasının pro mağazada farklı yapıda ürünleri de mevcut.


Cıvıl cıvıl bir fotoğraf!!! Pigmentler zaten en sevdiklerim <3 Lipglasslar ise ayrı bir yazlık, ayrı bir tartlı. doyamıyorum bakmalara, öyle deyim ben size :)


İşte pigmentler... Neo-Orange ve Golden Olive normalde line'da olan ürünler. Hi-def Cyan daha önce pro'da vardı ama discontinue oldu, şu an limited edition olarak satışta. Ever So Yellow ise bildiğim kadarıyla ilk defa çıktı ve o da sınırlı üretim. Pigmentler çok amaçlı kullanılabiliyor. İsterseniz daha önce buz olduğum makyajda kullandığım gibi maskara yapabiliyorsunuz, isterseniz kuru olarak far ya da allık yapabilirsiniz. Ruj olabilir, gloss olabilir, saçınızı da boyayabilirsiniz, oje de yapabilirsiniz, kremle filan karıştırıp teninize de uygulayabilirsiniz.... Yaparsınız da yaparsınız yani. Zaten kocaman kavanozları ömürlük resmen, kullan kullan bitmez :)


Bunlar da güzelim lipglasslar. Görüldüğü gibi renk vermeleri harika. Şeffaf filan değiller. Koleksiyondaki diğer ürünlerle gayet uyumlular. Bright Side kırmızı gibi koyu rujların üzerinde de güzel bir etki bırakacaktır. Bol bol denemek lazım. Lots of Laughs bayıldığım renklerden biri oldu. Kendisini şeker gibi yemek istiyorum, o derece! Kalıcılıkları bildiğiniz MAC Lipglass gibi. Live It Up biraz kullanması zor olabilir, her ten rengine uygun olmayabilir gibi geliyor bana.

Koleksiyondan şimdilik bu kadar. Tükeniyor bazı ürünler. Aklınıza takılan varsa hiç üşenmeden mağazaya gelip mıncıklamanızı tavsiye ederim :))) Her mağazada yok, Taksim Pro'da var, Nişantaşı'nda var, Cevahir'de var. Başka nerede var bilmiyorum açıkçası :) Online satışta var bir de www.maccosmetics.com.tr 'de.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder